Sıfır ve İkinci El Metal Soyunma Dolabı Modelleri


Sıfır ve ikinci el soyunma dolabı modelleri için detaylı bilgiye bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İki türlü dolap modeli için olumlu ve olumsuz yönlenlerini bu yazımızda ele aldık.


Çelik yapısı, kilit özelliği, kullanım kolaylığı gibi özellikleri bulunan metal dolaplar günümüzde çok sık kullanılmaktadır. Eşyalarımızı rahatlıkla saklayıp muhafaza edebildiğimiz için oldukça kullanışlı ve sağlam bir yapıya sahiptir. Çelik dolaplar kullanılacak yere göre özel olarak tasarlanıp çevreye kolay uyum sağlayabilir. Kullanım alanları oldukça geniştir. Bu dolap modellerinde kişiye özel kilit özelliği çok fazla tercih edilmektedir. Güvenliği ön plana çıkaran metal soyunma odası dolapları havuz kenarlarında, askeri bölgelerde, camilerde ve şantiye alanlarının vazgeçilmez demirbaşıdır.


Eşya ve gerekli belgeleri saklamak için kullanılan demir kasalardan sonra en fazla tercih edilen dolaplar metal soyunma odası dolaplarıdır. Metal soyunma odası model bakımında zengin ve fiyat bakımından ise farklı seçenekler sunar. Fiyatlar dolabın boyutuna ve malzeme kalitesine göre değişmektedir. Metal dolaplarda kullanılan metal parlak ve termik yapıdadır. Elektriği çok iyi iletmez. Oda sıcaklığında metalin kalıcı şekillendirme özelliği vardır. Metal dolaplar erimeye karşı dirençlidir. Yüksek sıcaklığa dayanıklıdır. Bu yüzden uzun yıllar kullanabilirsiniz.


Metal dolap nereden alınır?


Sektörde uzun süredir yer alan ve soyunma dolabı başta olmak üzere dosya dolabı ve arşiv, emanet ve diğer metal dolap imalatı yapan Gökerler Çelik Dolap şirketi üzerinden alınabilir.


Sıfır mı ikinci el mi soyunma dolabı?

Bu soruya cevap olarak olarak kolaylık sıfır diyebiliriz. Ancak kullanım yerine göre ikinci el metal soyunma dolabı ya da diğer çelik dolaplar tercih edilebilir. Eğer az kullanılmış ve fiyat olarak makul dolaplar bulunursa değerlendirmeye alınabilir. Fakat ikinci el dolaplarda garanti bulunmadığı da unutulmamalıdır. Kısa süreli olarak düşünülüyorsa ikinci el çelik dolap tercih edilebilir.


Çok sayıda dolap alınacaksa burada sıfır ürün alınması tercihe daha layıktır. Hep alım işlerinde kolaylık sağlanması, indirim fırsatlarından yararlanması, garanti ve nakliyede imkanlar sağlanabilir.


Metal dolaplar nerelerde kullanılır?


Metal dolap kullanım alanları oldukça geniştir. Soyunma odası dolabı, yangın dolabı, özel tıbbi atık dolabı, dosya dolabı, blok ve yan dolap, camlı ve camsız kütüphane dolabı, periyodik dolap, rulmanlı çelik keson dolap, kart havuzlu dolap, endüstriyel malzeme dolabı, endüstriyel alet takım dolabı gibi çeşitli metal dolaplar üretilmektedir. Metal dolap fiyatları ürün boyutu, ürün rengine ve üründe kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir.


En çok tercih edilen metal dolaplar

Çelik dolaplar hammadde olarak en dayanıklı dolaplardır. Çelikten üretilen metal dolaplar dayanıklı olup uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Tüm sektörlerde yaygın olarak kullanılan metal dolaplar fabrika, atölye, ofis, üniversite, sağlık kuruluşları, maden kuruluşları, inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Metal dolaplar dayanıklı olup ödediğiniz parayı son kuruşuna göre hak eden ürünlerdir. Ahşap ürünlere göre oldukça dayanıklı olan metal dolaplar kullanım kolaylığı yanı sıra kullanıcılarına temizleme kolaylığı da sunmaktadır. Soyunma odası dolabı ve dosya dolabı en çok tercih edilen metal dolaplardır. 6 kapılı soyunma odası dolabı ve 3 kapılı soyunma odası dolapları günümüzde en çok satan soyunma odası dolaplarıdır. Dosya dolabı olarak büyük boy dosya dolabı en çok tercih edilmektedir. Klasör dolabı modelleri içinde 4 çekmeceli klasör dolabı çok tercih edilmektedir. Malzeme dolabı modelleri içinde en çok 9176 malzeme dolabı ve 9505 malzeme dolabı tercih edilmektedir.

Metal dolap mı ahşap dolap mı?


Çelik dolaplar günlük yaşamda ofislere, bürolarda, atölyelerde personellerin elbise ve klasör gibi ofis eşyalarını saklamak için kullanırlar. Metal dolaplar DKP saç hammaddesi ile yapılır. Boyalı ve kilitli ürünlerdir. Çelik dolaplar hayatın birçok farklı alanında kullanılır. Çelik dolaplar günlük yaşantımızda sıklıkla rastladığımız, genellikle ofislerde, bürolarda veya atölyelerde kullanılan, genellikle personellerin elbiselerinin saklandığı veya klasör-dosya gibi ürünlerin ofis ortamında saklandığı, veya atölyedeki malzemelerin depolandığı DKP sac hammaddesi olan, boyalı , kilitli ürünlerdir. DKP çelik levhadan üretildikleri için, ahşap dolaplara göre daha sağlam ve dayanıklıdır. Firmalar demirbaş ürünlerinin sağlam, kaliteli ve uzun ömürlü olmasını isterler. Bu yüzden bütün firmalar dolap tercihini çelik dolaptan yana kullanır. Metal dolaplar ahşap dolaplara göre daha uygundur. Meta dolaplarda işçilik maliyeti ahşap dolaplara göre daha düşüktür. Bu da dolap maliyetini düşürür. Metal dolap modellerini iş yerlerinize özel olarak tasarlayabilir ilerleyen zamanlarda üzerinde değişiklik yapmanız mümkündür. Ahşap soyunma odalarında bu değişikliği yapmak yüksek işçilik maliyeti gerektirir.


Personel dolabı modelleri ve fiyatları


Soyunma dolaplarının daha ekonomik modelleri de bulunmaktadır. Bazı modellerin kapı adetleri ve modelleri aynı olmasına karşılık fiyatta farklılaşma olabilmektedir ki bunun ana sebebi dolaplarda kullanılan kilit türü ve malzemedir. Malzeme ne kadar kaliteli olursa çelik dolapların fiyatları da o kadar farklılaşacaktır. Ancak iki dolap arasında ki fark dağlar kadar açık olmayacaktır.


Tabii iş yerlerinde her daim kıyafetleri değiştirmek şart olmayabilir. Kıyafetler yerine sadece cüzdan, çanta ya da mont gibi eşyaların gün içerisinde saklanabilmesi için kullanılmakta olan emanet personel dolapları da mevcuttur. Bunlarda iki, üç, dört, altı, sekiz ve dokuz kapılı, tek ya da iki katlı soyunma dolabı modelleri bulunmaktadır.


Bu dolaplar 15-30 kapaklı veya daha az-fazla kapaklı olabilir. Fakat diğer dolaplar ile kıyaslandığında kişiler için ayrılan alan daha küçük ve özel eşyalar için ayrılmıştır. Bu dolaplar daha dar alan ile daha fazla personelin ihtiyacını karşılamakla birlikte daha ekonomik bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır.